W orszaku Trzech Króli

Uczestnicy małopolskich jednostek opiekuńczo-wychowawczych OHP wzięli udział 6 stycznia w Orszaku Trzech Króli upamiętniającym ważne dla Chrześcijan wydarzenie, jakim jest objawienie się Boga człowiekowi.

Podopieczni krakowskich hufców uczestniczyli w orszaku niebieskim, afrykańskim, mającym charakter misyjny. Młodzież przed dołączeniem do procesji otrzymała symboliczne korony oraz śpiewniki, aby przy tej niepowtarzalnej okazji wspólnie śpiewać kolędy i przeżywać święto Objawienia Pańskiego. Na Rynku Głównym nastąpiło spotkanie monarchów oraz oddanie pokłonu nowonarodzonemu Dziecięciu.

Z kolei młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Lanckoronie przemaszerowała zabytkową częścią Lanckorony na Rynek, gdzie odbyło się krótkie widowisko plenerowe.

Uroczystości, w których brali udział uczestnicy Hufca Pracy w Skomielnej Białej rozpoczęły się od mszy św. w kościele p.w. św. Teresy. Następnie orszak przemaszerował ulicami Rabki do Amfiteatru Miejskiego przy ulicy Chopina. Tam odbyło się wspólne kolędowanie z Gorczańskim Oddziałem Związku Podhalan, Zespołem Regionalnym „Robcusie” i „Robcanie” oraz Orkiestrą Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej. Uczestnikom orszaku rozdawano śpiewniki, korony, flagi i okazjonalne naklejki. Młodzi podopieczni OHP – Ania, Aneta, Darek i Maciek przygrywali na regionalnych instrumentach do przedstawianych bożonarodzeniowych jasełek (zdjęcie u góry).

orszak2
Uroczystości w Makowie Podhalańskim.

Również uczestnicy z Makowa Podhalańskiego wzięli udział w barwnym korowodzie, w którym nie zabrakło gwiazdy betlejemskiej, turonia, Heroda, Świętej Rodziny i oczywiście mędrców – Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pochodowi towarzyszyły śpiewy kolęd i pastorałek. Po zakończeniu uroczystości młodzież mogła podziwiać wystawę szopek regionalnych, biorących udział w konkursie Babiogórskie Szopki Regionalne.

Udział uczestników Ochotniczych Hufców Pracy w organizowanym w Święto Epifanii Orszaku Trzech Króli stanowił wspaniałe zwieńczenie świątecznego czasu Bożego Narodzenia.