Moja ścieżka rozwoju zawodowego

To tytuł konkursu z zakresu rynku pracy, który podsumowano 28 grudnia w siedzibie Podkarpackiej Wojewódzkiej Komendy OHP. Jego celem było kształtowanie wśród młodzieży świadomości dotyczącej planowania drogi edukacyjno-zawodowej i korzyści z tego płynących oraz kształtowanie postaw otwartych na samorozwój zawodowy.

Konkurs, w którym wzięła udział młodzież w wieku 15-25 lat, polegał na opracowaniu prezentacji multimedialnej dotyczącej planowania własnej kariery zawodowej.

Spośród 30 prac nadesłanych z całego województwa wybrano sześć najlepszych prezentacji zgłoszonych przez Karolinę Kołdarz z Młodzieżowego Centrum Kariery w Jaśle, Anetę Giefert z Młodzieżowego Centrum Kariery w Lesku, Aleksandrę Czopor z Młodzieżowego Centrum Kariery w Sanoku, Aleksandrę Kłos z Młodzieżowego Centrum Kariery w Cieszanowie oraz Katarzynę Dobranowicz i Jakuba Czwórnóga z Punktu Pośrednictwa Pracy w Łańcucie. Dodatkowo przyznano też cztery wyróżnienia.

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które wręczył podczas podsumowania konkursu Wojewódzki Komendant OHP w Rzeszowie Jerzy Cypryś. Komendant życzył młodzieży dalszych sukcesów na drodze rozwoju zawodowego, a także zachęcał do aktywności w tego typu inicjatywach organizowanych nie tylko przez OHP.