Przedświąteczny czas

Ostatni tydzień przed świętami Bożego Narodzenia to czas tradycyjnych spotkań opłatkowych w jednostkach Lubelskiej Wojewódzkiej Komendy OHP.

Tomaszów Lubelski

Spotkanie wigilijne dla uczestników 3-4 Hufca Pracy w Tomaszowie Lubelskim,wychowawców, pracodawców oraz przedstawicieli lokalnych władz odbyło się 20 grudnia. Wszyscy zebrani podzieli się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. W programie znalazła się część artystyczna połączona z kolacją wigilijną.

Łuków

21 grudnia opłatkiem podzielili się uczestnicy 3-10 Hufca Pracy w Łukowie. Uroczystość rozpoczęły jasełka. Był pięknie przybrany stół, a na nim potrawy wigilijne. Odświętne ubrania, zapach świątecznej choinki, migotanie bombek, wspólne śpiewanie kolęd uczyniło ten dzień wyjątkowym. Wszyscy połamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia płynące prosto z serca.

Radzyń Podlaski

W Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Radzyniu Podlaskim spotkanie wigilijne dla całej społeczności placówki zorganizowano 21 grudnia. Było kolędowo, mikołajkowo i świątecznie, a to za sprawą jasełek przygotowanych przez młodzież z Ośrodka pod kierunkiem wychowawczyni. Po obejrzeniu inscenizacji „Wesołe herody” i zaśpiewaniu kolędy zebrani podzielili się opłatkiem i skosztowali tradycyjnych wigilijnych potraw przygotowanych i podanych przez grupę kucharzy.

Gościem wigilijnego spotkania był zastępca Wojewódzkiego Komendanta OHP Marek Drączkowski, który złożył młodzieży i kadrze życzenia świąteczne. Kierownik Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP Krzysztof Łukasik, życzył, aby duch świątecznego pojednania i radości zagościł w domach wychowanków. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć upominków, które wręczał św. Mikołaj.