Przy wigilijnym stole

Grudzień jest szczególnym czasem przygotowywania do świąt Bożego Narodzenia. Również uczestnicy i kadra centrów kształcenia i wychowania OHP spotykają się podczas uroczystych wieczerzy wigilijnych.

Spotkanie opłatkowe w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Dobieszkowie rozpoczęto od wspólnego kolędowania (zdjęcie u góry). Młodzież przygotowała też Jasełka oraz potrawy na kolację wigilijną. Zadbano również o tematyczne dekoracje stołów, które podtrzymywały świąteczny klimat. Na stołach zagościła między innymi zupa grzybowa, ryba, pierogi z kapustą i grzybami. Nie zabrakło też słodkich wypieków.

Również kadra i młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania w Pleszewie wspólnie z zaproszonymi gośćmi spotkali się na uroczystej kolacji wigilijnej. Bożonarodzeniowe życzenia skierował do zebranych dyrektor Centrum Krystian Piasecki. Część artystyczną przygotowaną przez uczestników OHP uświetniły występy solistek z pleszewskiej Szkoły Muzycznej oraz uczniów z miejscowej Szkoły Podstawowej nr 3.

Po odczytaniu fragmentu Pisma Świętego nadszedł czas na łamanie się opłatkiem oraz życzenia. Spotkanie zakończyła tradycyjna wieczerza wigilijna, na której nie mogło zabraknąć barszczu, karpia czy kapusty z grochem.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. radny miejski Włodzimierz Grobys, Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Pleszewie Sławomir Sobczyk, Prezes SPOMASZ PLESZEW S.A. Tadeusz Rak, wizytator Kuratorium Oświaty w Poznaniu Marzena Bierła, przedstawiciele Strzeleckiego Bractwa Kurkowego w Pleszewie.

pleszeww1
Pleszew
tarnowwigilia
Tarnów

Już na początku miesiąca w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie młodzież uczestniczyła w zajęciach wychowawczych, podczas których omawiano świąteczne zwyczaje i tradycje. Podczas spotkania wigilijnego z młodzieżą przy wigilijnym stole zasiedli: dyrektor CKiW Tomasz Stelmach, ks. Piotr Pasek, siostra Ewa Czepiżak, przedstawiciele dyrekcji i pracownicy Zespołu Szkół Niepublicznych w Tarnowie oraz kadra opiekuńczo-wychowawcza tarnowskiego Centrum. Najpierw na scenie zaprezentowała się młodzież, po czym odbyło się wspólne kolędowanie. Świąteczne życzenia złożył dyrektor Tomasz Stelmach, a ks. Piotr Pasek pobłogosławił opłatki i poprowadził modlitwę. Po złożeniu sobie życzeń zebrani zasiedli do stołu wigilijnego, na którym nie zabrakło tradycyjnych bożonarodzeniowych potraw. Uczestników odwiedził też św. Mikołaj przynosząc drobne upominki.