Regionalne Targi Pracy

Jednostki Łódzkiej WK prezentowały swoją działalność podczas trwających 23 i 24 listopada Regionalnych Targów Pracy.

Wśród ponad 60 pracodawców z branży produkcyjnej, logistycznej, usług biznesowych i informatycznych swoją ofertę przygotowały też jednostki OHP – Młodzieżowe Biuro Pracy z Łodzi, punkty pośrednictwa pracy z Aleksandrowa Łódzkiego i Łęczycy, młodzieżowe centra kariery z Ozorkowa i Pabianic, a także Mobilne Centrum Informacji Zawodowej oraz doradca EURES. Ich oferty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony zwiedzających. Młodzież otrzymała informację na temat możliwości poszukiwania pracy poprzez pośrednictwo MBP, PPP i MCK oraz uzyskania pomocy doradców zawodowych przy sporządzaniu dokumentów aplikacyjnych czy wyborze szkoły.

Była to również okazja do zaprezentowania wielu innych działań realizowanych przez jednostki OHP z województwa łódzkiego, w tym unijnych projektów „Akcja aktywizacja – YEI” i „Obudź swój potencjał – YEI”. Doradca EURES z łódzkiej Komendy udzielał informacji na temat bezpiecznych wyjazdów za granicę.

Organizatorem imprezy był Urząd Miasta i Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego we współpracy z powiatowymi urzędami pracy oraz Międzynarodowymi Targami Łódzkimi. Celem wydarzenia było przedstawienie mieszkańcom miasta i aglomeracji łódzkiej kompleksowej, aktualnej oferty lokalnego rynku pracy, a wystawcom – unikatowych w skali kraju narzędzi rekrutacyjnych. Łódzkie Targi były skierowane zarówno do bezrobotnych, jak i poszukujących pracy chcących zorientować się w szansach na zatrudnienie.