„Młodzież z sercem”

Pod takim hasłem w dniach 17-19 stycznia w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie odbyło się drugie spotkanie Wojewódzkiej Rady Młodzieży. Wzięli w nim udział przedstawiciele samorządów młodzieżowych z jednostek opiekuńczo-wychowawczych Podlaskiej WK OHP wraz z opiekunami.

Podczas spotkania uczestnicy wsparli akcję fundacji „Serce od serca” skierowaną do kobiet po mastektomii. Wspólnie z Anną Łukaszuk – instruktorem nauki zawodu krawiec przygotowali 25 poduszek, które zostaną przekazane do Białostockiego Centrum Onkologii. Poduszki łagodzą ból po nacięciu chirurgicznym, chronią przed przypadkowymi uderzeniami, pomagają w łagodzeniu obrzęku i zmniejszają napięcie barku. Pomagają one pacjentkom w odzyskaniu sił po operacji.

Młodzież włączyła się również w akcję fundacji „Gdy liczy się czas” pn. „Wylosuj Anioła”, skierowaną do dzieci z oddziałów onkologicznych, wykonując 25 wyklejanych aniołów z życzeniami powrotu do zdrowia.

Kolejne przedsięwzięcie to napisanie tekstu piosenki motywacyjnej – „Rap Challenge”. W tym zadaniu wsparł uczestników raper, absolwent OHP z Hufca Pracy w Białymstoku – Krystian Kamil Popławski, znany pod pseudonimem „Pesel”, który w 2020 r. wydaje swoją pierwszą solową płytę. Finalnie udało się napisać piosenkę, której refren brzmi: „Siła jest w ludziach – siła jest w nas, nie liczy się nic – nie liczy się czas!”.

Program spotkania obfitował również w warsztaty z podstaw boksu, zabawy integracyjne, wyjazd do Pokoju Zagadek w Białymstoku oraz wieczorną dyskotekę.