Zakończone programy

„Głodni wsparcia” oraz „Bez obaw w przyszłość” to nazwy programów edukacyjnych prowadzonych przez Wielkopolską WK w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Szamocinie, które dobiegły końca 13 grudnia.

W ciągu roku młodzież poszerzała swoją wiedzę na temat zdrowia psychicznego, racjonalnego odżywiania oraz roli bakterii jelitowych w funkcjonowaniu organizmu.

W ramach programu „Głodni wsparcia” uczestnicy nauczyli się obliczać wskaźnik masy ciała BMI, poznali symptomy chorób odżywiania i dowiedzieli się, gdzie można szukać pomocy w przypadku problemów zdrowotnych.

Celem programu „Bez obaw o przyszłość” było wsparcie młodzieży w określaniu zainteresowań, preferencji zawodowych, marzeń oraz celów. Uczestnicy wzięli udział w zajęciach edukacyjnych i licznych warsztatach z wykorzystaniem metod aktywizujących. Odbyli spotkania z pracownikami Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Pile, Młodzieżowego Centrum Kariery w Chodzieży, a także pedagogiem i wychowawcą.

Dodatkowo młodzież została zaproszona na szkolenie „Profilaktyka tytoniowa w środowisku pracy”, które przeprowadziła przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chodzieży.