W Domu Seniora+

W ramach działalności samorządowej członkowie Rady Młodzieży z jarosławskiego Hufca Pracy (Podkarpacka WK) wraz z wychowawcami odwiedzili 9 grudnia Dzienny Dom Seniora+.

Dzienny Dom Seniora+ to placówka, w której osoby starsze uczestniczą w ciekawych zajęciach, korzystają z porad lekarskich, opieki rehabilitanta i wspólnie spędzają czas wolny.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia uczestnicy postanowili sprawić niespodziankę osobom starszym oraz umilić im okres oczekiwania na ten szczególny czas.

Tegoroczne absolwentki klasy III zaoferowały chętnym pensjonariuszkom usługi fryzjerskie. Panie oraz przebywające w ośrodku osoby były bardzo wzruszone tym gestem. Wspólne spędzanie czasu zaowocowało nie tylko zmianą fryzur, ale pozwoliło młodzieży poznać problemy osób starszych.

Ponadto pensjonariusze i uczestnicy hufca wzięli udział w warsztatach rękodzieła artystycznego, wykonując ozdobne kartki świąteczne. Pracom plastycznym towarzyszyły rozmowy i wspólne śpiewanie kolęd.

Na koniec spotkania młodzież złożyła wszystkim pensjonariuszom życzenia zdrowych, radosnych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół oraz szczęśliwego Nowego Roku. Seniorzy w zamian zaprosili do częstszego odwiedzania nowej placówki.

Tego typu spotkania są doskonałym przykładem działań międzypokoleniowych, uczą, jak dzielić się wiedzą i doświadczeniem oraz stanowią impuls do pracy na rzecz lokalnej społeczności.