Przedświąteczne kolędowanie

W Skoczowie odbył się Wojewódzki Przegląd Kolęd i Pastorałek OHP, podczas którego uczestnicy ze śląskich jednostek OHP zaprezentowali swoje umiejętności wokalne.

W przeglądzie wzięli udział reprezentanci Hufców Pracy z Bielska-Białej, Skoczowa, Pyskowic oraz Ośrodków Szkolenia i Wychowania z Dąbrowy Górniczej i Częstochowy.

Scenę zdominowały głosy żeńskie, co spowodowało, że laureatami trzech pierwszych miejsc zostały same solistki. Pierwsze miejsce przypadło w udziale Oliwii Strzeleckiej, która reprezentowała Hufiec Pracy w Pyskowicach, zaś kolejne miejsca zajęły – Justyna Szczypka z Bielska-Białej i Paulina Kaczor z Pyskowic.

Wśród chłopców szczególnie wyróżnił się Piotr Rolka z OSiW w Częstochowie, który został doceniony przez jury za mocny, operowy głos. Na wyróżnienie zasłużył również zespół z Hufca Pracy w Skoczowie, który w swoim występie poprzez śpiew i prezentację sceniczną nawiązał do folkloru i tradycji góralskiej.

Kolędowanie w Skoczowie wprowadziło zarówno uczestników, jak i wychowawców w klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.