Targi i Dzień promocji

Stworzenie młodym ludziom możliwości zapoznania się z sytuacją na lokalnym rynku pracy oraz oczekiwaniami pracodawców było celem Targów Pracy oraz Dnia promocji zorganizowanego przez Centrum Kształcenia i Wychowania w Pleszewie wspólnie z miejscowym Młodzieżowym Centrum Kariery.

Wśród wystawców znalazły się takie instytucje, jak m.in. Powiatowy Urząd Pracy, Państwowa Inspekcja Pracy czy Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Spotkanie zainaugurował dyrektor Centrum Krystian Piasecki, który zwracając się do młodzieży powiedział – Zaprosiliśmy do współpracy lokalne firmy i państwowe instytucje, których zadaniem jest pomaganie w wejściu w życie zawodowe takim osobom, jak wy. Macie więc doskonałą okazję, aby osobiście porozmawiać z osobami, które powiedzą wam, jak znaleźć dobrą pracę po ukończeniu szkoły.

Targi umożliwiły nie tylko spotkanie się z potencjalnymi pracodawcami, ale pozwoliły również przyjrzeć się działalności Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie, które zajmuje się nauką i wychowaniem młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym. Jak podkreślił dyrektor Piasecki to jedyna tego rodzaju instytucja OHP w Wielkopolsce, z bogatą 25-letnią historią, która wykształciła i wychowała ponad 5200 młodych ludzi.

Zostaliśmy powołani do życia po to, aby pomagać młodym ludziom, którzy borykają się z różnymi problemami związanymi z edukacją. Specjalnie z myślą o nich przygotowaliśmy więc panel dyskusyjny, w którym zaprezentowaliśmy działania naszego Centrum na rzecz młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym – uzupełniła zastępca dyrektora CKiW OHP Sylwia Kordylas.

Przy stoisku Młodzieżowego Centrum Kariery zainteresowane osoby mogły skorzystać z konsultacji w zakresie poradnictwa zawodowego i pośrednictwa pracy, a także zapoznać się z ofertą szkoleń zawodowych.