Śląska siatkówka

W Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS w Jaworznie odbyły się XXXVI Mistrzostwa Śląska OHP w Halowej Piłce Siatkowej dla młodzieży z województwa śląskiego.

Do rywalizacji przystąpiły drużyny dziewcząt i chłopców z Hufców Prazy z Tychów, Pszczyny, Gliwic, Pyskowic, Jaworzna, Rybnika, Bielska-Białej i Sosnowca, a także Ośrodków Szkolenia i Wychowania z Dąbrowy Górniczej oraz Częstochowy. Uroczystego otwarcia dokonała komendant jaworznickiego hufca, która przywitała przybyłych gości i zawodników.

Mistrzostwom towarzyszyły bardzo duże emocje sportowe, a reprezentacje siatkarskie zaciekle walczyły o jak najwyższe miejsce na podium. Rywalizacja przebiegała zgodnie z zasadami fair play.

W kategorii drużynowej dziewcząt pierwsze miejsce na podium zajęła ekipa z Hufca Pracy z Jaworzna, na drugim miejscu stanęła reprezentacja Hufca Pracy z Bielska-Białej, a na trzecim – zawodnicy z Pyskowic.

W kategorii drużynowej chłopców pierwsze miejsce wywalczyli uczestnicy z Ośrodka Szkolenia i Wychowania z Częstochowy, z drugiego miejsca cieszyła się drużyna Hufca Pracy z Rybnika, a z trzeciego – zawodnicy z Pszczyny.

Najlepszymi zawodnikami w kategorii indywidualnej turnieju zostali: Anna Stojek z Jaworzna, która drugi rok z rzędu odebrała takie odznaczenie, Dawid Janda z ośrodka w Dąbrowie Górniczej. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, dyplomy i nagrody.

Głównym celem zawodów zorganizowanych przez Śląską WK i Hufiec Pracy w Jaworznie była m.in. popularyzacja piłki siatkowej, propagowanie zasad sportowej rywalizacji oraz atrakcyjne spędzanie czasu wolnego.