Stypendia rozdane

Wychowankowie Hufca Pracy w Wałczu (Zachodniopomorska WK), którzy brali udział w projekcie „Wiedza oparta na praktyce – modernizacja kształcenia zawodowego w powiecie wałeckim”, odebrali 7 listopada stypendia.

Nagrodzeni uczestnicy uczęszczają do Szkoły Branżowej I stopnia, gdzie przygotowują się do różnych zawodów: Zuzanna Śeczkowska – fryzjer, Bartosz Różycki – mechatronik, Karolina Kabs – sprzedawca oraz Maja Radecka – kucharz.

Oprócz nagrodzonej młodzieży w odbywającej się w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego uroczystości przekazania stypendium uczestniczyli: Starosta Powiatu Wałeckiego Bogdan Wankiewicz oraz Wicestarosta Joanna Wegner, a także przedstawiciele władz gminnych oraz dyrektorzy szkół i koordynatorzy projektów.

W swoim wystąpieniu Starosta Bogdan Wankiewicz pogratulował uczniom ich osiągnięć i umiejętności oraz życzył wielu kolejnych sukcesów. Stypendia wręczył dyrektor PCKZiU Piotr Filipiak.

Wydarzeniu towarzyszył koncert piosenek w wykonaniu Dawida Kujszczyka oraz wystawa zdjęć z wyjazdu na staże do Frankfurtu nad Odrą i do Polpenazze del Garda w Włoszech, które wykonała wychowawczyni wałeckiego hufca Natalia Mochort.