Przyroda Dolnego Śląska

Wojewódzki konkurs fotograficzny pt. „Przyroda Dolnego Śląska – wody” rozstrzygnięto 6 listopada w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Mysłakowicach (Dolnośląska WK).

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu fotografii, której tematem przewodnim były wody płynące, jeziora, stawy, wodospady itp. Każdy uczestnik mógł zgłosić jedną fotografię zrobioną dowolną techniką: barwną lub czarno-białą.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży OHP. Przystąpiło do niego 16 jednostek, z których nadesłano łącznie 48 prac.

Komisja konkursowa, której przewodniczył Grzegorz Truchanowicz – wieloletni fotograf krajobrazu i autor wielu nagrodzonych zdjęć w konkursach międzynarodowych – ze względu na wysoką jakość prac miała trudne zadanie z wyłonieniem laureatów. Przy ocenie zwracano uwagę na zgodność pracy z tematem, pomysłowość oraz ujęcie.

Wśród najlepszych znaleźli się Daria Toboła z HP w Bolesławcu, która zdobyła I miejsce, II miejsce zajął Paolo Di Gregorio z HP w Polkowicach, III lokatą uhonorowano Andżelikę Kołcz z 1-47 HP we Wrocławiu. Wyróżnienie przyznano Marii Buckiej z HP w Jaworze.