Kosmetyczki na stażu

Uczestniczki projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – EFS” z Hufca Pracy w Lęborku (Pomorska WK) odbywają staże zawodowe u lokalnych pracodawców, zdobywając umiejętności w zawodach kosmetyczki i wizażystki oraz ucząc się stylizacji paznokci.

Ich celem jest poszerzenie wiedzy, wykorzystanie jej w praktyce, poznanie własnych możliwości na rynku pracy oraz ułatwienie zdobycia doświadczenia zawodowego. Staże to również forma przygotowania do samodzielnego wykonywania pracy.

Podczas zajęć teoretycznych stażystki poznały między innymi warunki i zasady wykonywania zabiegów kosmetycznych, budowę, funkcje, schorzenia skóry, jej rodzaje oraz metody aplikacji peelingów i masek kosmetycznych. Ponadto uczyły się regulowania brwi oraz sposobów dbania o rzęsy, podstaw charakteryzacji, a także wykonywania manikiuru hybrydowego i akrylowego.

Dzięki stażom młodzież poznaje zasady i funkcjonowanie gabinetu kosmetycznego, uczy się odpowiedzialności za powierzone zadania oraz rozwija w sobie przedsiębiorczość.