Strongmani w Tczewie

Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Tczewie (Pomorska WK) oraz Uczniowski Klub Sportowy WICTORIA byli organizatorami V Wojewódzkich Zawodów OHP „Strongman”.

W kompleksie rekreacyjno-sportowym „Kanonka” w Tczewie rywalizowali wychowankowie hufców pracy z Gdańska, Gdyni, Słupska, Kwidzyna, Bytowa oraz tczewskiego i człuchowskiego Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP.

Zawodnicy wykazali się ogromnym wysiłkiem, zaangażowaniem i wolą walki. W ostatecznej klasyfikacji pierwsze miejsce zajął Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Tczewie, tuż za nim uplasował się Hufiec Pracy w Bytowie, a trzecie miejsce wywalczył Hufiec Pracy w Gdyni.

Wyróżnione reprezentacje zostały nagrodzone pucharami ufundowanymi przez Wojewódzkiego Komendanta OHP (za pierwsze miejsce), kierownika OSiW OHP w Tczewie (II miejsce), dyrektora Powiatowego Centrum Sportu (III miejsce) oraz cennymi nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Pomorską Wojewódzką Komendę OHP.

Głównym celem zawodów było propagowanie szeroko pojętej kultury fizycznej oraz alternatywnych form spędzania czasu wolnego, w tym sportów siłowych.