Plakat okolicznościowy

Wszystkie jednostki Zachodniopomorskiej WK OHP wzięły udział w wojewódzkim konkursie na plakat okolicznościowy z wizerunkiem Stanisława Moniuszki i tytułem jego dzieła.

Tematyka konkursu jest związana z ustanowieniem przez Sejm RP roku 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki w 200. rocznicę urodzin kompozytora, dyrygenta, organisty, pedagoga, dyrektora Teatru Wielkiego w Warszawie, twórcy polskiej opery narodowej, który do dziś uchodzi za wzór patriotycznej postawy.

Celem konkursu było rozbudzanie pasji artystycznych młodego pokolenia, rozwijanie wrażliwości estetycznej i wyobraźni, ale przede wszystkim przypomnienie oraz wskazanie młodzieży ponadczasowych i uniwersalnych wartości zawartych w dziełach Stanisława Moniuszki.

Uczestnicy mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną w formacie A3, dowolną techniką, która zawierać będzie wizerunek Stanisława Moniuszki i tytuł jednego z jego dzieł. Przy ocenie zgłoszeń brano pod uwagę przede wszystkim zgodność pracy z tematem konkursu, bogactwo wykorzystanych środków plastycznych, oryginalność podejścia do tematu oraz wartość artystyczną pracy.

W ocenie prac konkursowych uczestniczył Wojewódzki Komendant Tomasz Namieciński. Pierwsza nagroda została przyznana Weronice Grabowskiej z Trzebiatowa, II miejsce zajęła Maja Radecka z Wałcza, natomiast III miejsce – Maria Galant z Barlinka.