Rodzina Razem w Zabrzu

Pod takim hasłem odbył się już po raz czwarty piknik rodzinny w Zabrzu. Impreza została zainicjowana przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przy aktywnym udziale Śląskiej Wojewódzkiej Komendy, która zorganizowała strefę dla dzieci.

W wydarzeniu uczestniczyła Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Bożena Borys-Szopa. – Mam nadzieję, że młodsze i starsze dzieci będą się dobrze bawić w naszej pełnej atrakcji strefie. Życzę Państwu dobrego dnia i wspaniałego spędzonego wspólnie czasu – mówiła podczas spotkania z rodzinami minister Bożena Borys-Szopa.

Dla najmłodszych uczestników przewidziano pokaz baniek, zabawy klockami XXL oraz gry z z animatorami. W kolorowym miasteczku z logo 500+ kadra Śląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP zorganizowała zaplatanie warkoczyków w kąciku fryzjerskim, malowanie twarzy, tworzenie przypinek i wiele innych atrakcji. Podczas wydarzenia starsze dzieci korzystały ze strefy warsztatowo-edukacyjnej, w której można było wykonać maski i odlewy z gipsu, łapacze snów, bransoletki, magnesy, etui na telefon z filcu i wiele innych drobiazgów. Chętni wzięli udział w warsztatach pierwszej pomocy, rodzinnych konkursach plastycznych i sportowych oraz w lekcji zumby.

Cele pikniku to: promowanie wartości rodzinnych, zachęta do wspólnego spędzenia czasu i integracji rodziny, jak również promocja programów polityki społecznej o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim.

No Images found.