Międzynarodowe doświadczenia

Przedstawiciele Warmińsko-Mazurskiej Wojewódzkiej Komendy OHP wzięli udział w międzynarodowym szkoleniu „SEE the KEY II” zorganizowanym w ramach programu Erasmus+.

Odbyło się ono w miejscowości Konstanca w Rumunii, z udziałem przedstawicieli ośmiu państw: Francji, Grecji, Portugalii, Hiszpanii, Włoch, Bułgarii, Rumunii i Polski. Warmińsko-Mazurską Komendę reprezentowali Dorota Perlejewska, Anna Sydor-Sokół oraz Jarosław Migacz.

Poruszono tematykę przedsiębiorczości, dokonywano analizy współczynników bezrobocia w krajach europejskich oraz wypracowywano wspólne metody ich zwalczania. Poprzez udział w szkoleniu jego uczestnicy zapoznali się również z nowoczesnymi metodami i narzędziami aktywizacji młodzieży, które kadra OHP z pewnością wykorzysta w pracy z wychowankami.

W związku z międzynarodowym charakterem przedsięwzięcia, szkolenie „SEE the KEY II” odbywało się w języku angielskim. Było doskonałym sposobem nie tylko na pogłębienie wiedzy z zakresu prowadzonej działalności, ale również okazją do nawiązania zagranicznych kontaktów.

Po zakończeniu szkolenia wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty Youthpass Mobility of Youth Workers.