„Weekend dobra” w Toruniu

Uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Toruniu (Kujawsko-Pomorska WK) wzięli udział 14 września w evencie Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości #odpowiadamdobrem.

Wolontariusze wyszli na ulice wojewódzkich miast w całej Polsce, aby zachęcać do wolontariatu, odpowiadać dobrem i inspirować do tego innych. Młodzież z toruńskiego Ośrodka dobrymi uczynkami rzuciła wyzwanie, które ma szansę objąć swoim pozytywnym wpływem wielu Polaków.

Uczestnicy przygotowali szereg atrakcji uświetniających to szlachetne wydarzenie, które odbyło się w samym sercu Torunia, przy pomniku Kopernika. Pracownicy młodociani warsztatu gastronomicznego, w ramach dzielenia się dobrem, przygotowali pyszną grochówkę i rogaliki, którymi częstowali uczestników eventu. Ponadto rozdawali baloniki i cukierki z „dobrymi uczynkami”, które obdarowani musieli wykonać, puszczali bańki mydlane, malowali na twarzach „paczkowe” serduszka i zachęcali do podpisania manifestu „Odpowiadam dobrem”.

Nie zabrakło również występów artystycznych uczestników OHP oraz – co najważniejsze – ogromu dobrych uczynków, którymi zarażali innych. Dzięki współpracy toruńskiego Ośrodka z Jednostką Strzelecką 1909 im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej jej członkowie również uświetnili wydarzenie swoją obecnością, a po zakończonym evencie zaprosili uczestników OSiW do wspólnej rekreacji na strzelnicy.

Młodzież OSiW będzie kontynuować działania w ramach projektu „Szlachetna Paczka”. Jej zaangażowanie i chęć niesienia pomocy będzie impulsem dla wielu do pozytywnej zmiany, której sama w swoim życiu doświadcza.