Piknik rodzinny

W sobotni poranek 14 września na rynku w Tarnowskich Górach odbył się piknik rodzinny zainicjowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Kadra Śląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP włączyła się po raz kolejny w organizację imprezy. We współpracy z pracownikami Urzędu Miasta stworzyła tzw. strefę dla rodzin, w której odbywały się gry i zabawy dla starszych i młodszych dzieci. W kolorowym miasteczku z logo 500+ znalazły się dmuchane zabawki, kolorowe poduchy, mini zjeżdżalnie, baseny z piłeczkami oraz inne drobiazgi, które przyciągały uwagę maluchów.

Kadra Śląskiej Komendy OHP wraz z animatorami zapraszała do wzięcia udziału w licznych atrakcjach, jak zaplatanie warkoczyków w kąciku fryzjerskim, malowanie twarzy, tworzenie kolorowych bransoletek i naszyjników, przypinki, baloniki oraz gry i zabawy w strefie malucha. Do miasteczka, ku ogromnej uciesze uczestników, zawitali również strażacy.

Z rodzinami spotkała się Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Bożena Borys-Szopa, która w swoich wypowiedziach podkreślała: – Na Śląsku wiemy, że o rodzinę należy dbać, pielęgnować ognisko domowe, żeby dzieci mogły rozwijać swoje talenty i kreatywność. To właśnie z siły rodziny dzieci mogą czerpać najlepsze wzorce – miłość, szacunek i wzajemne wsparcie. Wzajemne wsparcie w rodzinie jest czymś naturalnym. Pikniki takie jak ten to doskonała okazja do zabawy dla dzieci, ale też do rozmowy z rodzinami.