Rowerem na Westerplatte

Damian Bober, ubiegłoroczny absolwent 6-24 Hufca Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej wrócił z rajdu rowerowego na Westerplatte. Wyprawa, która trwała pięć dni odbyła się z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Inicjatorem patriotycznego rajdu był mieszkaniec Gręboszowa i przewodniczący tamtejszej Rady Gminy, Marek Mosio, pasjonat turystyki rowerowej oraz założyciel strony Trasy Rowerowe Powiśle Dąbrowskie.

Pięciodniowa trasa upamiętniająca 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej wiodła z Gręboszowa, miejsca urodzenia mjr. Henryka Sucharskiego, na Westerplatte, gdzie oficer dowodził placówką Wojskowej Składnicy Tranzytowej. Na miejsce rowerzyści dotarli 1 września o godzinie 4:40. Rajd, który rozpoczął się pięć dni wcześniej, był relacjonowany w Internecie za pośrednictwem profilu facebookowego Tras Rowerowych Powiśla Dąbrowskiego.

Swoimi wrażeniami z wyprawy Damian Bober podzielił się 3. września podczas wizyty w dąbrowskiej jednostce, której sam jest absolwentem. Podczas rozmowy z wychowawcami Hufca Damian przyznał, że wziął udział w inicjatywie, by udowodnić samemu sobie, że jest w stanie przejechać tak długą trasę. Dzienny dystans rajdowców wynosił od 100 do 140 km.

Udział Damiana w rajdzie został także entuzjastycznie przyjęty przez uczestników Hufca, którzy śledzili losy rowerzysty, kibicując mu w dotarciu do celu. – Damian podczas trzyletniego pobytu w dąbrowskiej jednostce dał się poznać jako człowiek z wieloma pasjami, który lubił iść pod prąd. Ciągle szukał nowych wyzwań. Wszystkie zalety swojego charakteru i osobowości udało mu się przekuć w satysfakcjonujące, codzienne życie – mówią wychowawcy 6-24 Hufca Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej.

Absolwent ukończył kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy. Zdobył także patent sternika motorowodnego, działa w Ochotniczej Straży Pożarnej, a na co dzień pracuje jako monter konstrukcji PCV i aluminium.