Promocja działalności OHP

Na terenie Centrum Kulturowo-Archeologicznego w Nowej Słupi podczas „Dymarek Świętokrzyskich”, a także w trakcie pikniku „Niepodległa w Europie” w Rzeszowie swoją działalność w ramach specjalnych stoisk prezentowała kadra Ochotniczych Hufców Pracy.

Była to kolejna inicjatywa w ramach akcji „Lato z OHP”, mająca na celu dotarcie do wszystkich zainteresowanych pracą krótkoterminową, wakacyjną oraz podniesieniem swoich kwalifikacji zawodowych.

Udział w „Dymarkach Świętokrzyskich” był okazją do promocji działań Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendy OHP, którą reprezentowali: Dawid Tobiasz, dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży i Alina Kwiatkowska, pośrednik Młodzieżowego Biura Pracy w Kielcach.

Odwiedzający stoisko mogli zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy m.in. w takich zawodach jak: pracownik inwentaryzacji, merchandiser, ekspedientka, kasjer, pomoc kuchenna, kelner czy konsultant telefoniczny.

Młode  osoby zainteresowane dalszym kształceniem i praktyczną nauką zawodu, zachęcano do korzystania z oferty edukacyjnej jednostek opiekuńczo-wychowawczych ŚWK OHP, działających na terenie województwa świętokrzyskiego.

„Dymarki Świętokrzyskie” to coroczna impreza przyciągająca tłumy zwiedzających z różnych zakątków Polski. Główną atrakcją jest pokaz wytopu żelaza w piecach dymarskich metodą sprzed dwóch tysięcy lat. Towarzyszą temu pokazy rzemiosła, kowalstwa, wypalania ceramiki w piecach garncarskich, inscenizacje bitew czy pokazy życia codziennego sprzed wieków.

W Rzeszowie przed Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim odbył się z kolei piknik „Niepodległa w Europie” z okazji 100-lecia ustanowienia Polskiej Flagi Państwowej. Organizatorem przedsięwzięcia, oprócz urzędu był Narodowy Bank Polski oraz Podkarpacka Wojewódzka Komenda OHP.

Ochotnicze Hufce Pracy podczas pikniku reprezentowali: Jerzy Cypryś, Komendant Wojewódzki OHP i Renata Trybus, zastępca Komendanta wraz z pracownikami.

W ramach stoiska, które cieszyło się dużym zainteresowaniem młodzież mogła wypełnić testy, badające predyspozycje zawodowe i na miejscu skorzystać z porad doradcy zawodowego. Oprócz prezentacji samej oferty przygotowano także kącik dla dzieci.