Z Tarnowa do Iwonicza

Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Iwoniczu był miejscem zakwaterowania dla uczestników Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie, którzy w ramach konkursu grantowego Komendy Głównej OHP „Aktywny wypoczynek z OHP” mogli zwiedzić okolice tej uzdrowiskowej miejscowości.

Młodzież po zapoznaniu się z lokalnymi atrakcjami Iwonicza udała się na wycieczkę do Muzeum Przemysłu Naftowego w Bóbrce. Odbyła się też wyprawa do wnętrza zapory wodnej w Solinie oraz rejs statkiem po Zalewie Solińskim.

Następnie grupa zwiedzała ruiny zamku Kamieniec w Korczynie-Odrzykoniu. W jego wnętrzach odbyły się także warsztaty ceramiczne. Wizytę zakończyło ognisko zorganizowane na terenie zamku przez obecnych właścicieli obiektu.

Kolejne punkty wycieczki to wizyta w Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu, Muzeum Rzemiosła w Krośnie oraz w skansenie historycznym Słowian „Karpacka Troja” w Trzcinicy. Wakacje młodzieży z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie zakończyło zwiedzanie Zamku Potockich w Łańcucie.

Czas wolny wypełniony był wyjściami do kina, na basen oraz do parku trampolin. Wieczorami młodzież brała udział w warsztatach kosmetyczno-fryzjerskich, wybrano też miss i mistera kolonii.