Rodzinnie na Śląsku

Kadra Śląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP pomagała w przygotowaniu pikniku rodzinnego promującego rządowy program „Rodzina 500+”, który odbył się 17 sierpnia w Skoczowie oraz w Żywcu.

Najmłodszych gości pikniku oraz ich rodziców na skoczowskim rynku w sobotnie przedpołudnie witała minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Bożena Borys-Szopa oraz wiceminister Stanisław Szwed. W imprezie udział wzięli także przedstawiciele lokalnego samorządu: burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko, jego zastępca Andrzej Bubnicki, sekretarz gminy Beata Macura oraz miejscowi radni.

Na stoiskach Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w których organizowaniu brała udział kadra Śląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP, nie brakowało atrakcji dla najmłodszych, w tym: malowania twarzy, zaplatania warkoczyków, robienia własnych przypinek oraz biżuterii.

Po południu piknik przeniósł się do Żywca, gdzie odbywały się Dni Powiatu Żywieckiego, Przegląd Potraw Regionalnych pn. „Próbowacka Jodła Beskidzkiego” i Święto Miodu.

Podczas uroczystości minister Bożena Borys-Szopa wraz z wiceministrem Stanisławem Szwedem wręczyli nagrodę „Zasłużonemu dla Powiatu Żywieckiego”. Został nim Stanisław Kępka, twórca pierwszego klubu z sekcją biathlonu na Podbeskidziu. Piknik rodzinny trwał do późnych godzin wieczornych.

Relacja video z tego wydarzenia: http://www.katowice.tvp.pl/43975944/piknik-rodzinny-w-skoczowie