Z pasją po zdrowie

W tarnobrzeskim 9-15 Hufcu Pracy odbyły się zajęcia w ramach programu autorskiego „Z pasją po zdrowie”. Program ten skierowany był do uczestników hufca, którzy nigdzie nie wyjechali i wakacje spędzają w mieście.

Tematem zajęć była codzienna dieta. – Młodzi ludzie często nie przywiązują do niej szczególnej wagi. Mają bardzo złe nawyki żywieniowe, dodatkowo prowadząc niehigieniczny tryb życia. Wszystkie te czynniki są przeważnie przyczyną zaburzeń przemiany materii, a nawet nadwagi – mówi Małgorzata Byrska, st. wychowawca 9-15 Hufca Pracy.

Zła dieta może prowadzić do rozwoju groźnych chorób. – Młodzież nie jest świadoma tego, że sposób odżywiania, to kiedy, co i jak jemy ma duży wpływ na zdrowie, samopoczucie i urodę – dodaje Byrska.

W trakcie zajęć warsztatowych młodzież mogła zmierzyć sobie ciśnienie i tętno. Brała także udział w ćwiczeniach z zakresu udzielenia pierwszej pomocy, a także obliczała swoje współczynniki BMI. Na zakończenie uczestnicy warsztatów zapoznali się z listą zdrowych produktów, które można wykorzystać do przygotowywania codziennego jadłospisu.