Erasmus+ w Tarnowie

20 młodych osób z  Polski i Ukrainy wzięło udział w wymianie międzynarodowej, która w dniach od 22 do 29 lipca odbyła się w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie. Projekt pod nazwą „Folklor na czasie” miał na celu przybliżenie dziedzictwa kulturowego narodów poprzez odkrywanie wspólnych korzeni tożsamości.  

Uczestnicy w trakcie  trwania warsztatów uczyli się m.in. technik manualnych wykorzystywanych w sztuce ludowej Polski i Ukrainy. Wspólne wykonywanie ozdób tradycyjnymi sposobami, pozwoliły przełamać barierę komunikacyjną, rozwinąć umiejętność współpracy, a przede wszystkim bezpośrednio doświadczyć kultury sąsiedniego kraju.

  

Ostatnim punktem tygodnia spędzonego razem w ramach wymiany była prezentacja strojów ludowych. Młodzież uczyła się również tańców charakterystycznych dla swojego kraju.

Grupa odwiedziła również kilka ciekawych miejsc związanych z tematyką projektu, co pozwoliło jej  jeszcze lepiej poznać historię i tradycję Polski oraz Ukrainy.

Młodzież czas wolny poświęciła na zwiedzanie Tarnowa oraz integrację podczas gry w kręgle, konkursu strzeleckiego a także jazdy gokartami.