Pienińska przygoda

Jędrzej Dziedzina-Wiwer był przewodnikiem po Pieninach dla młodzieży z hufców pracy z  Ziębic, Strzelina i Legnicy, którzy dzięki grantowi Komendy Głównej OHP „Aktywny wypoczynek z OHP 2019” wyjechali na kolonie w tereny górskiego łańcucha Karpat, położonego w południowej Polsce i północnej Słowacji.

Wspomniany przewodnik przybliżył młodzieży z Dolnego Śląska historię uzdrowiska. Opowiadał także anegdoty o ludziach tam mieszkających  i sławnych postaciach odwiedzających miasto. Jędrzej Dziedzina-Wiwer przeprowadził także wycieczkę szlakiem najciekawszych zabytków regionu oraz atrakcji, wśród których znalazła się wyprawa na Trzy Korony, skąd podziwiać można widoki z Palenicy, wodospad Zaskalnik, Wąwóz Homole i eksponaty Muzeum Pienińskiego oraz Zamek w Czorsztynie i Zaporę na Dunajcu.

Atrakcyjnym puntem programu wycieczki był spływ Dunajcem z flisakami oraz wizyta w parku linowym. Młodzież w wolnych chwilach mogła korzystać z basenu, organizowane były także rozgrywki sportowe w siatkówkę, tenisa, piłkę nożną czy kometkę. Wieczorami był czas na gry planszowe oraz karaoke.