„Młodzi odkrywcy” w Dolnośląskim

Zachodniopomorska Wojewódzka Komenda OHP w Szczecinie była organizatorem kolonii dla młodzieży z Hufców Pracy 16-7 Szczecin Dąbie i 16-8 w Koszalinie. Celem wyjazdu było odkrywanie piękna okolic Karkonoszy, poszerzanie wiedzy i rozwijanie zamiłowania do turystyki i historii Dolnego Śląska.

Bazą docelową dla młodzieży z Zachodniopomorskiego był Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Mysłakowicach. Uczestnicy obozu podczas tygodniowego pobytu zwiedzili m.in. Świątynię Wang w Karpaczu,  Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach oraz tamtejszą kopalnię.

Wyzwaniem dla uczestników letniego wypoczynku pod nazwą „Młodzi odkrywcy”, były szlaki górskie w Karkonoskim Parku Narodowym, a także wejście na szczyt Śnieżki. Nazwa „Młodzi odkrywcy” nie jest przypadkowa. Młodzież nie tylko zwiedzała, ale również zdobywała nowe doświadczenia i umiejętności na przykład w ramach warsztatów grawerskich w Hucie Szkła „Julia”.

Dużą przyjemność uczestnikom sprawiały zjazdy saneczkowe, a także wieczorne mecze w siatkówkę i badmintona. Po wyczerpujących górskich spacerach był czas na relaks w przyjemnych wodach cieplickich term. W drodze powrotnej do domów wycieczka zatrzymała się w Świebodzinie przy Pomniku Chrystusa Króla, aby tam wykonać pamiątkowe zdjęcie.

Wyjazd został zorganizowany w ramach ogólnopolskiego konkursu grantowego Komendy Głównej OHP „Aktywny wypoczynek z OHP – 2019”.