Jesienny festyn

Uczestnicy i kadra OHP z ośmiu jednostek organizacyjnych Opolszczyzny wzięli udział w Wojewódzkim Festynie Sportowo-Rekreacyjnym, który odbył się 19 października w Dąbrówce Dolnej. Na obiektach sportowych Środowiskowego Hufca Pracy w tej miejscowości rywalizowali ze sobą przedstawiciele hufców pracy w Głubczycach, Polanowicach, Kędzierzynie-Koźlu, Nysie, Opolu; środowiskowych hufców pracy w Dąbrówce Dolnej i Namysłowie oraz Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Oleśnie.

Na festyn złożyły się dwie odrębne imprezy sportowe: Wojewódzki Wielobój Sportowo-Rekreacyjny oraz Wojewódzki Turniej Piłki Siatkowej Chłopców. W tym pierwszym startowało siedem sześcioosobowych zespołów mieszanych, które rywalizowały ze sobą na torze przeszkód, w rzucie lotką do tarczy, piłką do kosza i przeciąganiu liny. W końcowej klasyfikacji wygrała drużyna namysłowska, za nią uplasowała się opolska, a następnie reprezentacja z Dąbrówki Dolnej.

W piłkę siatkową zagrało sześć pięcioosobowych zespołów chłopców. Drużyny z poszczególnych jednostek rozgrywały mecze w dwóch grupach systemem każdy z każdym. Triumfował zespół gospodarzy z Dąbrówki Dolnej, który w finałowym pojedynku pokonał zespół z Nysy, spychając go na drugą lokatę. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna z Olesna. Zwycięzcom turniejów zostały wręczone dyplomy oraz medale.