Zawsze jest czas na pomaganie

Młodzież z Podkarpackiej Wojewódzkiej Komendy OHP od ponad roku uczestniczy w akcji „Nakręć się na pomaganie”. Zużyte nakrętki to surowiec, który można sprzedać i pomóc potrzebującym-to jej główna idea.

Akcję prowadzi fundacja wspierająca Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. W zbieranie nakrętek zaangażowani byli uczestnicy oraz pracownicy Ochotniczych Hufców Pracy z terenu województwa.

Delegacja na czele z zastępcą komendanta Podkarpackiej Wojewódzkiej Komendy OHP Renatą Trybus udała się do siedziby hospicjum, gdzie odbyło się spotkanie, podczas którego przekazano surowiec. Plastikowe nakrętki to fundusze, które pomagają w codziennym funkcjonowaniu placówki. Dzięki pieniądzom z nakrętek można na przykład pomóc chorym dzieciom w domach dostarczając im niezbędne lekarstwa lub żywność.

„Nakręć się na pomaganie” to nie jedyna akcja w której biorą udział podopieczni oraz pracownicy Ochotniczych Hufców Pracy z terenu Podkarpacia. Na rzecz fundacji wspierającej hospicjum, prowadzona jest także zbiórka żywności przed świętami Bożego Narodzenia.