Czekając na kursy

Autoprezentacja to nic innego, jak tylko strategiczne przekazanie informacji o sobie-innym. Uczestnicy projektu unijnego „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI”, realizowanego przez OHP na Warmii i Mazurach, uczyli się tej sztuki podczas warsztatów z kreowania wizerunku oraz spotkań ze stylistą.

Zajęcia miały na celu  uświadomienie młodzieży, że jej wizerunek oraz autoprezentacja, często mają wpływ na ocenę ich kompetencji. Uczestnicy podczas warsztatów poznali podstawowe zasady dress code, sztuki makijażu oraz rodzaje fryzur.

Uczyli się także mowy ciała w kształtowaniu własnego wizerunku, aby móc profesjonalnie zaprezentować się w kontaktach zawodowych. Ponadto wraz ze stylistą wybrali i zakupili odpowiednie ubrania w których niebawem będą mogli zaprezentować się przyszłemu pracodawcy. Warsztaty zakończyły się wizytą w salonie fryzjerskim i w przypadku pań, wykonaniem profesjonalnego makijażu. Uczestnicy projektu czekają na rozpoczęcie kolejnego wparcia, jakim będą indywidualnie dobrane kursy zawodowe.

Projekt realizowany jest w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych