Rybnik: Kursy zawodowe rozpoczęte

W rybnickim Hufcu Pracy odbyły się zajęcia szkoleniowe w ramach unijnego projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – EFS”. Dziesięć kobiet w wieku od 18 do 24 lat miało okazję spotkać się z doradcą zawodowym. Wszystkie panie wzięły także udział w warsztatach z zakresu kreowania wizerunku oraz metamorfozach.

Warsztaty prowadził pracownik Punktu Pośrednictwa Pracy w Rybniku, który kieruje na pierwsze rozmowy do pracodawców gotowych przyjąć beneficjentki na trzymiesięczny staż zawodowy. – Kolejnym krokiem było spotkanie dotyczące kreowania wizerunku, które z pewnością pozytywnie wpłynie na pewność siebie i poczucie wartości – mówi Radosław Bała, wychowawca 12-20 Hufca Pracy w Rybniku.

Uczestniczki skorzystały także z profesjonalnych usług fryzjera, kosmetyczki oraz stylistki. Mogły także zakupić stylowe ubrania i obuwie.

Ósmego lipca rozpoczęły się kursy zawodowe. – Dwie osoby pracują w charakterze pracownika biurowego o specjalności kadry i płace. Kolejna grupa już w następnym tygodniu przystąpi do intensywnych zajęć w ramach kursu kosmetyczki-wizażystki z modułem stylizacji paznokci – dodaje Bała. Warto dodać, że biorące udział w zajęciach otrzymały zwrot kosztów dojazdu oraz wyżywienie.