Projektowe metamorfozy

W mazowieckich jednostkach dobiega końca realizacja zajęć z zakresu kreowania wizerunku oraz wizażu w ramach projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – EFS”.

W trakcie szkolenia beneficjenci zdobywali wiedzę i umiejętności dotyczące stylizacji – komponowania własnego wizerunku czyli uczyli się, jak dobierać ubrania, makijaż, dodatki i fryzury tak, by ukazywały ich w jak najkorzystniejszym ujęciu, współgrały z sylwetką, osobowością i okolicznościami w jakich mają się zaprezentować.

Szkolenie pozwoliło młodym ludziom poczuć się swobodnie i zyskać obszerną wiedzę na temat wizerunku zewnętrznego. Specjaliści wyjaśniali i pokazywali uczestnikom, jak ważny jest strój biznesowy, tzw. dress code, w którym dobór wszystkich elementów na pewno nie jest i nie powinien być dziełem przypadku. Prowadzące zaznaczyły, że stosowanie podstawowych zasad w ubiorze wpływa na poziom pewności siebie, zwłaszcza w takich sytuacjach jak rozmowa o pracę czy wystąpienia publiczne. Uczestnicy mieli również okazję poznać najczęstsze błędy związane ze stylizacją biznesową oraz skorzystać z porad w zakresie makijażu oraz fryzjerstwa.

Stylistki towarzyszyły młodzieży w zakupach w lokalnych centrach handlowych, w których każdy mógł w praktyce wykorzystać nabyte umiejętności oraz zdobytą wiedzę związaną z zakupem stroju i dodatków.

Powyższe zajęcia zamknęły kolejny etap szkoleniowy przygotowujący uczestników do rozmów kwalifikacyjnych i staży zawodowych u pracodawców.