Rozszyfrować dress code

W Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Siedlcach (Mazowiecka WK) odbyły się zajęcia z kreowania wizerunku oraz wizażu dla uczestników projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – EFS”.

Specjalistki ds. wizażu i kreowania wizerunku wyjaśniały i pokazywały młodym ludziom, jak ważny jest strój biznesowy, tzw. dress code. Zaznaczyły, że stosowanie podstawowych zasad w ubiorze wpływa na poziom pewności siebie, zwłaszcza w takich sytuacjach jak rozmowa o pracę czy wystąpienie publiczne. W przypadku mężczyzn klasyczny dress code opiera się na ciemnym garniturze i krawacie oraz jasnej koszuli i klasycznych półbutach. Panie mają większe pole manewru, ponieważ mogą wybierać jako strój do pracy klasyczną spódnicę i elegancką bluzkę, kostium, spodnie i koszulę, sukienkę. Cechą charakterystyczną ubrań odpowiadającym zasadom dress code jest to, że są proste, ponadczasowe, neutralne i sprawdzą się w większości sytuacji zawodowych. Zasady dress code dotyczą także dodatków, jak biżuteria oraz makijaż.

Kolejnym etapem warsztatów była metamorfoza, ramach której każdy z uczestników otrzymał cenne wskazówki jak dobrać odpowiedni strój, makijaż oraz fryzurę na spotkanie rekrutacyjne. Podczas usług stylizacji kosmetycznych i fryzjerskich uczestnicy mogli zmienić swój wygląd i zobaczyć, jak taka zmiana wpłynie na ich metamorfozę. Specjaliści towarzyszyli także młodzieży w zakupach w lokalnym centrum handlowym pomagając w doborze odpowiedniego ubioru.

Powyższe zajęcia zamknęły kolejny etap szkoleniowy przygotowujący uczestników do rozmów kwalifikacyjnych i staży zawodowych u pracodawców.