„Znaki wiary i pamięci”

To motyw przewodni Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego, który rozstrzygnięto 11 czerwca 2019 r. w siedzibie Podlaskiej WK OHP.

Zadaniem młodzieży było sfotografowanie i opisanie przydrożnych kapliczek i krzyży wpisanych w krajobraz województwa.

Komisja w składzie: Wojewódzki Komendant OHP Adam Romatowski, jego zastępca Emilia Karwowska i Wojewódzki Duszpasterz OHP ks. Jan Nikodem Hołodok oceniała 75 prace. Pierwsze miejsce przyznano Oliwii Jakubczyk z Hufca Pracy w Kolnie, która sfotografowała kapliczkę na drzewie we wsi Kozioł. Drugie miejsce zajął Sebastian Skłodowski z Hufca Pracy w Zambrowie (zdjęcie kapliczki z figurą św. Antoniego w Drewnowie Ziemakach), a trzecie – Karolina Klepacka z Hufca Pracy w Białymstoku (zdjęcie krzyża w lesie z okolic Krynickich).

Wyróżnienia otrzymali: Patryk Kozikowski z Hufca Pracy w Grajewie, Gabriela Janusz, Iza Strękowska, Karolina Statkiewicz, Damian Putyński i Jakub Galiński z Hufca Pracy w Augustowie, Natalia Roszkowska i Paweł Bujnarowski z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie, Sebastian Łazarczyk i Radosław Ruchała z Hufca Pracy w Kolnie, Weronika Małecka, Klaudia Daniłowicz i Anna Kosakowska z Hufca Pracy w Suwałkach, Małeusz Łaszczuk i Jadwiga Jaromińska z Hufca Pracy w Białymstoku, Piotr Gawrych i Adam Dobkowski z Hufca Pracy w Łomży, oraz Jakub Ciuchta z Hufca Pracy w Zambrowie.

Z nadesłanych prac powstanie wystawa, którą będzie można obejrzeć w siedzibie Podlaskiej WK.

I miejsce
II miejsce

 

III miejsce