Tarnów: Najlepsi informatycy

XIV Konkurs Wiedzy Informatycznej Młodzieży OHP odbył się 23 maja 2019 roku w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie.

W pierwszym etapie konkursu reprezentanci małopolskich hufców pracy i centrów kształcenia i wychowania mieli za zadanie opracować samodzielnie pracę w kategoriach: program komputerowy, prezentacja, strona internetowa.

Spośród nadesłanych prac wyłoniono dziesięciu laureatów, którzy zostali zaproszeni na finał konkursu. Byli to przedstawiciele hufców pracy z Myślenic, Wadowic, Bochni, Krakowa, Środowiskowego Hufca Pracy z Nowego Sącza, Ośrodka Szkolenia i Wychowania z Lanckorony oraz Centrum Kształcenia i Wychowania w Szczawnicy-Jabłonce. Nie zabrakło również reprezentanta gospodarzy – tarnowskiego CKiW.

Zadaniem młodych informatyków było osobiste zaprezentowanie swojej pracy oraz odpowiedź na pytania, które miały potwierdzić samodzielność jej wykonania. W komisji konkursowej zasiedli Wojciech Podlewski – przewodniczący, Agnieszka Hajduk i Piotr Kolbusz.

Pierwsze miejsce przyznano Krzysztofowi Wojkowskiemu z 6-25 Hufca Pracy z Bochni. Tuż za nim uplasowała się Weronika Przebindza reprezentująca Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Lanckoronie, zaś trzecie miejsce należało do Dominika Mateusza z Hufca Pracy w Myślenicach.

Nagrody i upominki wręczyła Dyrektor Wykonawczy ds. wychowania i współpracy międzynarodowej Komendy Głównej OHP Beata Biały.