„Sport nie jedno ma imię”

To tytuł V Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego zorganizowanego przez Hufiec Pracy w Mińsku Mazowieckim oraz Mazowiecką WK OHP.

Jego celem było rozwijanie kreatywności, ekspresji, inwencji, pasji, ale także fotograficznego spojrzenia na otaczający nas świat. Tematyka tegorocznej edycji konkursu była bardzo szeroka i dawała dużo możliwości interpretacyjnych w zależności od wyobraźni i umiejętności autora zdjęć. Uczestnicy mogli w różny sposób pokazać oblicza sportu – uchwycić w kadrze w niebanalny i niekonwencjonalny sposób przedmioty, miejsca i ludzi, amatorsko lub zawodowo związanych z szeroko rozumianym sportem. W jury konkursu zasiedli Marek Łodyga i Michał Rogala, którzy na co dzień zajmują się zawodowo fotografią.

Na konkurs wpłynęło 65 prac wykonanych przez 23 uczestników z 12 jednostek Mazowieckiej WK OHP. Ich poziom był bardzo wyrównany. Po zweryfikowaniu zgłoszonych prac pod względem formalnym, na podstawie regulaminu konkursowego, jury poddało ocenie artystycznej i merytorycznej wszystkie nadesłane zdjęcia. Prace były oceniane anonimowo, oznaczone godłami.

Pierwsze miejsce zajął Arkadiusz Podgórski z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Jaciążku (zdjęcie jego autorstwa u samej góry), drugie – Krystian Szafer z Hufca Pracy w Mińsku Mazowieckim, a na trzeciej pozycji uplasowała się Natalia Bazydło z Hufca Pracy w Płońsku. Wyróżnienia otrzymali: Sara Szymonik z 7-4 Hufca Pracy w Warszawie, Mikołaj Przybysz z Hufca Pracy w Siedlcach, Kacper Malinowski ze Środowiskowego Hufca Pracy w Ciechanowie, Andrzej Górecki z 7-6 Hufca Pracy w Warszawie.

II miejsce
III miejsce

Wyróżnienia:

 

Autor: Kacper Malinowski z ŚHP w Ciechanowie
Autor: Andrzej Górecki z 7-6 HP w Warszawie
Autor: Sara Szymonik z 7-4 HP w Warszawie