Spartakiada lekkoatletyczna

Miejski Stadion Lekkoatletyczny im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu był miejscem rywalizacji uczestników Opolskiej WK OHP podczas Wojewódzkiej Spartakiady Lekkoatletycznej.

Młodzież zmierzyła się w sześciu konkurencjach z podziałem na dziewczęta i chłopców. Na rozgrzewkę odbyły się biegi krótkie – 100 m w obu kategoriach, a później biegi na 200 m dziewcząt i 400 m chłopców. Następnie reprezentanci hufców przystąpili do zdobywania punktów w konkurencjach technicznych, takich jak: skok w dal, rzut piłeczką palantową i pchnięcie kulą. Na końcu odbył się  bieg na 1500 m chłopców. Nad właściwym przebiegiem rywalizacji czuwali profesjonalni sędziowie z Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

W tym roku, jak i w poprzednim, na najwyższym stopniu podium uplasowali się w klasyfikacji drużynowej gospodarze – Hufiec Pracy w Opolu, drugie miejsce wywalczył Hufiec Pracy w Nysie, a trzecie – Hufiec Pracy w Polanowicach. Nagrody w postaci medali i pucharów wręczyli Wojewódzki Komendant OHP Dariusz Medoliński i kierownik Zespołu ds. Kształcenia i Wychowania, Planowania i Organizacji Ewa Zajączkowska.