Oferta dla każdego

Pracownicy jednostek rynku pracy Świętokrzyskiej WK w Kielcach zaprezentowali ofertę OHP podczas odbywających się 11 kwietnia 2019 r. Targów Pracy, których organizatorem było Akademickie Biuro Karier Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu UJK i było skierowane do studentów, absolwentów i osób poszukujących pracy, staży lub praktyk. Wśród wystawców znalazły się również firmy poszukujące osób chętnych do szkoleń i projektów.

Młodzieżowe Biuro Pracy OHP przygotowało bogatą ofertę promocyjną, dzięki czemu każda zainteresowana osoba znalazła coś dla siebie. Studenci mogli porozmawiać z pośrednikiem pracy na temat dostępnych ofert zatrudnienia, wśród których znalazły się propozycje pracy w handlu, gastronomii, na produkcji, przy inwentaryzacji czy związane z obsługą klienta. Wśród odwiedzających stoisko były zarówno osoby poszukujące krótkoterminowego zatrudnienia, studenci ostatniego roku, którzy poszukują już pracy stałej, ale także osoby zainteresowane wyjazdami zagranicznymi w ramach EURES. Pośrednik pracy zachęcał młodzież do odwiedzenia stron EURES i ECAM gwarantujących stały dostęp do ofert pracy i informacji edukacyjnych.

Uczestnicy przedsięwzięcia korzystali również ze wsparcia doradcy zawodowego z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej udzielającego porad w zakresie tworzenia dokumentów aplikacyjnych i określania predyspozycji zawodowych. Zachęcano ponadto do udziału w unijnym projekcie „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI”, w ramach którego można skorzystać z kursów, doradztwa oraz nabyć doświadczenie podczas staży w wybranym zawodzie.