Docenieni w konkursach

Podopieczni podkarpackich jednostek OHP brali udział w kilku konkursach na szczeblu wojewódzkim.

10 marca 2019 r. odbył się 41 Konkurs Uczniów Fryzjerstwa Województwa Podkarpackiego, w którym w kategorii indywidualnej „Fryzura ślubna z długich włosów” pierwsze miejsce zajęła uczestniczka 9-19 Hufca Pracy w Dębicy Agnieszka Wyczałek. Jej koleżanka z hufca Elżbieta Zajechowska wywalczyła drugie miejsce w kategorii „Fryzjerstwo damskie”.

Konkurs został zorganizowany w Zespole Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu przez Izbę Rzemieślniczą w Rzeszowie w porozumieniu z Cechami Rzemiosł Różnych z całego województwa.

  

Z kolei 8 marca 2019 r. w Zespole Szkół Gastronomicznych nr 1 w Krakowie odbyła się XX jubileuszowa edycja Małopolskiego Konkursu Szkół Gastronomicznych, w którym wyróżniono uczestnika Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Iwoniczu Kacpra Ciupaka.

Podczas konkursu swoją kulinarną przygodę przeżyli uczniowie reprezentujący 27 szkół, w tym goście z zagranicy (Chin, Cypru, Gruzji, Czech, Słowacji, Francji). Konkurs odbywał się w czterech kategoriach konkursowych: kucharz, barman, kelner i cukiernik. Motywem przewodnim tegorocznych zmagań było hasło „Kulinarne dziedzictwo”.

Najpierw uczniowie zmierzyli się w przygotowaniu majonezu. Następnie mieli za zadanie wykonanie zakąski zimnej z użyciem mięsa lub ryby. Zakąską popisową Kacpra była rolada mięsna podana z proziakiem podkarpackim i dipem czosnkowo-koperkowym.