„Polacy – Polakom”

Komendant Główny OHP Bogdan Ścibut oraz Mazowiecki Wojewódzki Komendant OHP Wiesław Leszko wzięli udział w konferencji inaugurującej wielkanocną akcję pomocową dla Polaków na Kresach Wschodnich. Organizatorami wydarzenia odbywającego się 18 lutego w siedzibie XXVI Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie byli: Mazowiecki Kurator Oświaty, Fundacja „Kresy w Potrzebie – Polacy Polakom”, Poczta Polska oraz Mazowiecki Wojewódzki Komendant OHP.

Prezes Zarządu Fundacji „Kresy w Potrzebie – Polacy Polakom” Artur Wolter oraz Wiesław Leszko dokonali podsumowania działań w ramach „Świątecznej Akcji Paczka 2018 r.”, a następnie wraz z Bogdanem Ścibutem, Mazowieckim Kuratorem Oświaty Aurelią Michałowską i wicekuratorem oświaty Dorotą Skrzypek wręczyli koordynatorom przedsięwzięcia podziękowania za wsparcie tej szlachetnej inicjatywy.

W imieniu wychowanków i kadry jednostek OHP dyplomy i podarunki od organizatorów odebrali: komendant 7-4 Hufca Pracy w Warszawie Bożena Dworakowska, komendant 7-6 Hufca Pracy w Warszawie Katarzyna Dubiel-Iwańczak, komendant 7-7 Hufca Pracy w Siedlcach Magdalena Firus, Izabela Wróbel z 7-9 Hufca Pracy w Warszawie, komendant 7-18 Hufca Pracy w Garwolinie Dariusz Rudka, komendant 7-22 Hufca Pracy w Warszawie Bartłomiej Kuraś, komendant 7-28 Hufca Pracy w Warszawie Jolanta Sierakowska, dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Ostrołęce Dariusz Małkowski, kierownik ROSZM w Radomiu Józef Jabłoński w zastępstwie za dyrektora radomskiego Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Henryka Słomki, dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Warszawie Mariusz Janiszewski.

Organizatorzy zaprosili do udziału w tegorocznej „Wielkanocnej Akcji Paczka 2019”, która stanowić będzie kontynuację pomocy dla Polaków mieszkających na dawnych Kresach Wschodnich. Podobnie jak w roku ubiegłym poprosili darczyńców przede wszystkim o produkty spożywcze o długim terminie ważności, środki higieniczne, podstawowe medykamenty. – Oni potrzebują nie tylko naszej pomocy, ale przede wszystkim naszej pamięci. Właśnie ten swoisty łańcuch pokoleń, ta solidarność z Kresowiakami, którzy przecież są częścią naszego narodu sprawia, że na ich twarzach pojawia się uśmiech, a w oczach łzy wzruszenia – komentowali wolontariusze z Mazowsza.