Aktywnie w Brodnicy

Dla uczestników OHP, a także młodzieży i dzieci ze środowiska lokalnego przygotowano podczas trwających ferii zajęcia w Hufcu Pracy w Brodnicy (Kujawsko-Pomorska WK).

Przerwa od zajęć szkolnych stała się okazją do aktywnego spędzenia czasu wolnego, nawiązania nowych znajomości i integracji młodych ludzi. W świetlicy odbyły się turnieje w x-boxa, piłkarzyki i darta, a na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody. Dużym zainteresowaniem cieszył się turniej gier planszowych.

Zorganizowano również warsztaty z doradcą zawodowym z Młodzieżowego Centrum Kariery i pośrednikiem pracy z Punktu Pośrednictwa Pracy, podczas których uczestnicy mogli zapoznać się z aktualnymi propozycjami zatrudnienia, uczyli się redagować profesjonalne dokumenty aplikacyjne oraz przygotowywali się do rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą.

Nie zabrakło również zajęć dla dzieci ze środowiska lokalnego, dla których wychowankowie hufca wraz z wychowawcami poprowadzili zajęcia plastyczne w miejskiej bibliotece, przyłączając się jednocześnie do akcji pn. „Ferie z Folklorem”. Na zakończenie aktywnego tygodnia młodzież wybrała się na kręgielnię mieszczącą się przy brodnickim Ośrodku Sportu i Rekreacji.