Najlepszy cukiernik w województwie

8 stycznia odbyła się 16. edycja wojewódzkiego turnieju „Najlepszy uczeń w zawodzie cukiernik”. Pierwsze miejsce zdobyła uczestniczka 9-10 Hufca Pracy w Krośnie, na co dzień uczęszczająca do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.

To właśnie krośnieński Zespół Szkół wspólnie z cukiernią „Jagusia” byli organizatorami przedsięwzięcia, nad którym honorowy patronat objął Prezydent Miasta Piotr Przytocki.

Do konkursu przystąpiło dziewięciu uczestników szkół ponadgimnazjalnych z województwa podkarpackiego. Oprócz zakresu teoretycznego, były również zadania praktyczne. Młodzi cukiernicy musieli upiec i udekorować tort okolicznościowy, udekorować 10 ciasteczek bankietowych oraz wymodelować dziewięć figurek z marcepana. Tematem przewodnim w tej części turnieju było „Rzemiosło nasza przyszłość”.

Oceniany był wygląd prac oraz harmonia poszczególnych elementów, które wchodziły w skład pracy konkursowej. Komisja zwracała również uwagę na zachowanie zasad higieny produkcji oraz na prezentację prac przez poszczególnych uczniów.

Laureatami zostali: uczestniczka 9-10 Hufca Pracy w Krośnie Ewa Stasiowska (I miejsce), Paulina Dróżdż z Zespołu Szkół nr 4 w Dębicy (II miejsce) i Radosław Ficak z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Rzeszowie (III miejsce).

W uroczystym zakończeniu konkursu połączonym z wystawą wszystkich prac wzięli udział zaproszeni goście oraz sponsorzy.