Wielka wigilia w Krakowie

Z inicjatywy Klubu Aktywnych działającego w Hufcu Pracy w Limanowej (Małopolska WK) jego uczestnicy pomagali 16 grudnia jako wolontariusze w organizacji Wielkiej Wigilii na krakowskim Rynku.

Od 22 lat organizuje to wigilijne spotkanie restaurator pan Jan Kościuszko. Wspiera je także najstarsza w Polsce organizacja charytatywna – Arcybractwo Miłosierdzia pod wezwaniem Bogurodzicy Najświętszej Maryi Panny Bolesnej w Krakowie. Co roku na Rynku w Krakowie przed Świętami Bożego Narodzenia bezdomni i ubodzy mają okazję usiąść razem przy wigilijnym stole i zjeść ciepły posiłek.

Młodzież należąca do hufca postanowiła w tym roku wspomóc akcję i podarować coś od siebie. Przewodnicząca Wojewódzkiego Klubu Aktywnych – Angelika Czopek zainicjowała zbiórkę czapek, szalików i rękawiczek. Do zbiórki przyłączyli się uczestnicy z innych małopolskich jednostek OHP. W niedzielę młodzież z limanowskiego hufca pojechała do Krakowa, gdzie pomagała przy pakowaniu i rozdawaniu paczek oraz ciepłych posiłków. Zebrane wcześniej czapki i szaliki zostały przekazane do krakowskich noclegowni.

Uczestnicy, pomimo zmęczenia, wrócili do domów szczęśliwi, że mogli przyczynić się do powodzenia tego przedsięwzięcia. Zadeklarowali w nim swój udział także w następnym roku.