Lekkoatleci na start

6-33 Środowiskowy Hufiec Pracy w Nowym Sączu gościł 27 września uczestników Wojewódzkich Mistrzostw Lekkoatletycznych Młodzieży Małopolskiej WK OHP.

Na stadionie Instytutu Sportu nowosądeckiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej rywalizowali lekkoatleci ze wszystkich jednostek opiekuńczo-wychowawczych OHP z Małopolski. Przed rozgrywkami zawodnicy zostali przeszkoleni z zakresu bezpieczeństwa i zdrowej rywalizacji w duchu zasad fair play.

malo2Wśród dziewcząt w biegu na 100 m pierwsze miejsce zajęła Paulina Kubarska z CKiW w Szczawnicy-Jabłonce, drugie – Klaudia Kułaga z 6-24 Hufca Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej, trzecie – Agnieszka Stec z 6-33 Środowiskowego Hufca Pracy w Nowym Sączu. W tej samej konkurencji w kategorii chłopców najlepszy okazał się Artur Chochorowski z 6-33 Środowiskowego Hufca Pracy w Nowym Sączu, za nim był Karol Fąfara z 6-10 Hufca Pracy w Myślenicach, a trzeci – Damiana Bober z 6-24 Hufca Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej.

W biegu na 400 m dziewcząt klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco: I miejsce – Natalia Wójcik z 6-33 ŚHP w Nowym Sączu, II miejsce – Weronika Motyka z 6-2 Hufca Pracy w Niepołomicach, III miejsce – Marta Urban z 6-24 Hufca Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej. Na 400 metrów wśród chłopców najlepiej pobiegł Wojciech Śliwa z Nowego Sącza, drugi był Michał Kolkowicz ze Szczawnicy, a trzeci – Krzysztof Tomasiak ze Starego Sącza.

malo3Z kolei w pchnięciu kulą dziewcząt zwyciężyła Mariola Wierzycka z limanowskiego hufca, drugie miejsce przypadło Paulinie Kubarskiej ze Szczawnicy, a trzecie – Katarzynie Romik z 6-18 Hufca Pracy w Kętach. Wśród chłopców w pchnięciu kulą na najwyższym miejscu podium uplasował się Paweł Sokół z 6-34 Hufca Pracy w Starym Sączu, na drugiej pozycji znalazł się – Norbert Woźniak z Gorlic, a na trzeciej – Oskar Kucia z 6-33 Środowiskowego Hufca Pracy w Nowym Sączu.

W skoku w dal wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Natalia Wójcik z 6-33 Środowiskowego Hufca Pracy w Nowym Sączu, drugie – Patrycja Plata z krakowskiego 6-8 Hufca Pracy, a trzecie – Krystyna Murzyn z CKiW w Szczawnicy. W tej samej kokurencji triumfował też Karol Fąfara z 6-10 Hufca Pracy w Myślenicach (I miejsce), Michał Kolkowicz z CKiW w Szczawnicy (II miejsce), Artur Chochorowski z 6-33 ŚHP w Nowym Sączu (III miejsce).

Pierwsze miejsce w sztafecie przypadło reprezentacji 6-33 Środowiskowego Hufca Pracy w Nowym Sączu, drugie miejsce należało do zawodników z Centrum Kształcenia i Wychowania w Szczawnicy, a trzecie – drużyny 6-2 Hufca Pracy w Niepołomicach.