Piłka i szachy

XVI Wojewódzkie Mistrzostwa OHP w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt oraz Wojewódzkie Mistrzostwa OHP w Szachach odbyły się 8 grudnia w Niepołomicach, których organizatorem była Małopolska Wojewódzka Komenda OHP i niepołomicki Hufiec Pracy.

W mistrzostwach piłki nożnej wzięło udział 13 jednostek, a w szachach – reprezentanci z 15 jednostek organizacyjnych z całego województwa. Otwarcia turnieju dokonała komendant hufca Zuzanna Polańska, życząc wszystkim dobrej zabawy i sportowej rywalizacji.

Przed rozpoczęciem meczy, drogą losowania drużyny podzielono na trzy grupy eliminacyjne. Mecze w grupach odbywały się systemem każdy z każdym i trwały po pięć minut bez zmiany stron. Zwycięskie drużyny z każdej z grup utworzyły grupę finałową. Grające dziewczęta wykazały się dużą ambicją, wolą walki i nieustępliwością. Mecze jednak toczyły się w przyjaznej atmosferze, w duchu fair play.

Drużyny prezentowały wysoki i wyrównany poziom. I miejsce w Mistrzostwach zajęła reprezentacja 6-32 Hufca Pracy w Limanowej, II miejsce wywalczyły zawodniczki 6-38 Hufca Pracy w Gorlicach, a na III uplasowała się drużyna reprezentująca 6-33 Środowiskowy Hufiec Pracy w Nowym Sączu. Za najlepszą zawodniczkę turnieju uznano Wiktorię Kosibę z Gorlic, najlepszą bramkarką wybrana została Angelika Czopek z 6-32 Hufca Pracy w Limanowej, Królową Strzelców została zaś Paulina Tomasiak z 6-34 Hufca Pracy w Starym Sączu. Na uwagę zasługuje fakt, że Paulina jest reprezentantką Polski w piłce nożnej drużyny U-17.

Zwycięskie drużyny Wojewódzkich Mistrzostw OHP w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt.
W Szachach zwyciężył Grzegorz Kawa. Na zdjęciu wraz z komendantem hufca w Niepołomicach Zuzanną Polańską.

Wyróżnione zawodniczki dostały pamiątkowe dyplomy i statuetki ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice Romana Ptaka. Dodatkowo zawodniczki trzech najlepszych reprezentacji otrzymały medale i nagrody rzeczowe, a wszystkie drużyny pamiątkowe dyplomy i puchary ufundowane przez Burmistrza, Wojewódzkiego Komendanta OHP Krzysztofa Świerczka i dyrektora CKZiU w Niepołomicach Bożenę Kruk.

Wojewódzkie Mistrzostwa OHP w Szachach rozgrywano systemem 5-rundowym. Kojarzenie par odbywało się komputerowo systemem szwajcarskim kontrolowanym. Zawodnicy rozegrali wiele pasjonujących i zaciętych pojedynków. Zawody zakończyły się zwycięstwem Grzegorza Kawy z Centrum Kształcenia i Wychowania w Tarnowie. Drugie miejsce zdobył Tomasz Łach z 6-2 Hufca Pracy w Niepołomicach, a trzecie – Łukasz Zapalski z tego samego hufca. Nagrody rzeczowe, pamiątkowe medale, dyplomy i puchary wręczała komendant Zuzanna Polańska.