Turniej tenisa stołowego, szachów i warcabów

Wielkopolskie rozgrywki tenisa stołowego, w szachy i warcaby odbyły się 11 października w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Próchnowie.

Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego, Szachów i Warcabów jest sztandarową imprezą sportową, w której początkowo brali udział wyłącznie uczestnicy z kilku jednostek Ochotniczych Hufców Pracy. Dziś impreza ta łączy w sobie rywalizację sportową, dobrą zabawę i integrację młodzieży z wielu placówek edukacyjnych i opiekuńczo-wychowawczych z regionu Wielkopolski. Zawody otworzył i powitał zawodników kierownik Ośrodka Zbigniew Behrendt. W rozgrywkach wzięło udział 25 zespołów reprezentujących ośrodki szkolenia i wychowania, hufce pracy, środowiskowe hufce pracy z terenu całej Wielkopolski, a także Zespół Szkół w Margoninie, Zespół Szkół Edukacji Lubasz oraz Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie.

Rozgrywki w poszczególnych konkurencjach odbywały się w grupach systemem każdy z każdym. Zwycięzcy każdej z nich walczyli w finale o pierwsze miejsca, a pozostali rozgrywali pojedynki o kolejne pozycje.

W tenisie stołowym zwyciężył Łukasz Wolf, drugi był Sebastian Pyschny, a trzeci – Krzysztof Michalak. W szachach pierwsze miejsce zajął Julian Adamczewski, drugie miejsce należało do Kacpra Waszyka, a trzecie – Dawida Koterby. W warcabach najlepszy był Matusz Hurny, za nim znalazł się Krzysztof Kaczmarek, a na trzecim miejscu uplasował się Norbert Walkowiak. Drużynowo pierwsze miejsce wywalczyli zawodnicy Zespołu Szkół Edukacji Lubasz, drugie – reprezentacja Hufca Pracy w Krotoszynie, a trzecie –  ekipa z Hufca Pracy w Ostrowie Wielkopolskim.

Zwycięska drużyna otrzymała Puchar Wojewódzkiego Komendanta OHP w Poznaniu, za drugą lokatę wręczono Puchar Starosty Powiatu Chodzieskiego, a za trzecią – Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Margonin. Upominki dla uczestników ufundowali prezes Zarządu Edukacji Lubasz oraz firma „Komfort” w Budzyniu. Nagrody wręczyli Wicestarosta Powiatu Chodzieskiego Mirosław Juraszek oraz prezes Zarządu Edukacji Lubasz Ryszard Kosicki.

Organizatorami zawodów byli Wielkopolska Wojewódzka Komenda OHP oraz Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Próchnowie, natomiast współorganizatorami – Starostwo Powiatowe w Chodzieży, Urząd Miasta i Gminy w Margoninie, Zespół Szkół Edukacji Lubasz oraz PPHU „Komfort” Budzyń.