Nakręcamy się na pomaganie

Podkarpacka WK OHP dołączyła do akcji zbiórki plastikowych nakrętek na rzecz dzieci z Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.

11 października Wojewódzki Komendant OHP Jerzy Cypryś wraz z zastępcą Renatą Trybus oraz komendantem i podopiecznymi 9-1 Hufca Pracy w Rzeszowie oddali Fundacji kilkanaście kilogramów nakrętek.

Delegacja spotkała się z założycielką Fundacji Janiną Jaroń, prezesem Rafałem Ciupińskim oraz ks. Czesławem Matułą – wieloletnim kapelanem Fundacji, a obecnie wojewódzkim duszpasterzem OHP. Wizyta w Hospicjum była dla wychowanków istotnym wydarzeniem, mającym wpływ na kształtujące się cechy charakteru, będące nieodzownym elementem rozwoju młodego człowieka.

Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci została stworzona, aby zapewnić opiekę domową dzieciom i młodzieży z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami. „Nakręć się na pomaganie” to już kolejna akcja Hospicjum, która na co dzień przychodzi z pomocą prawie 70 ciężko chorym i niepełnosprawnym dzieciom zbierając plastikowe nakrętki. Za zebrane w ten sposób pieniądze pokrywa koszty leków, środków opatrunkowych i sprzętu medycznego.