Młodzież już w Niemczech

Podopieczni Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Gołdapi biorący udział w projekcie „Europejskie rzemiosło” realizowanym w ramach programu Erasmus+ rozpoczęli staże zawodowe w Niemczech.

18 września do Poczdamu wyjechały dwie grupy młodzieży wraz z opiekunami, które przez dwa tygodnie będą się szkolić w zawodach kucharza oraz mechanika pojazdów samochodowych. Przygotowania do wyjazdu trwały już od dłuższego czasu – zakupiono odzież ochronną, a także zorganizowano zajęcia językowe, kulturowe i pedagogiczne. Zdobyta wiedza pozwoli uczestnikom łatwiej odnaleźć się w nowym środowisku i zaaklimatyzować podczas pobytu w Niemczech.

Już na miejscu doświadczeni instruktorzy pokażą młodzieży dobre praktyki, stosowane w przygotowaniu zawodowym w Niemczech. W wolnym czasie młodzi ludzie zwiedzą m.in. Poczdam, Frankfurt oraz Berlin.

Partnerami Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Gołdapi w realizacji projektu są Berufsförderungswerk e.V. des Bauindustrieverbandes Berlin-Brandenburg e.V. oraz bbw Bildungszentrum Ostbrandenburg GmbH.