Jak gasić pożary i ratować życie

Podkarpacka WK OHP w Rzeszowie zorganizowała IV Wojewódzki Konkurs Wiedzy Przeciwpożarowej i Ratownictwa Przedmedycznego.

Do Krosna przyjechały reprezentacje sześciu jednostek, które najpierw zmierzyły się w teście wiedzy, a następnie w konkurencjach sprawnościowych.

Tor przeszkód na terenie boiska Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przygotowali strażacy ochotnicy z OSP Krosno-Polanka pod wodzą zastępcy Prezesa Zarządu dh Andrzeja Mikosia. Pierwszym zadaniem było przeskoczenie symbolicznego rowu, kolejnymi zaś – przeczołganie się przez tunel bramkowy bez dotykania poprzeczek, równoważnia, sprawnościowy bieg przez opony, resuscytacja krążeniowo-oddechowa na fantomie.

   

Ponadto młodzież wzięła udział w zawodach gaśniczych, w których należało wykazać się umiejętnością rozwijania i podłączania węża strażackiego oraz jak najszybszym trafieniem do tarczy gaśniczej.

Po podliczeniu punktów z części teoretycznej i sprawnościowej wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła drużyna 9-10 Hufca Pracy w Krośnie, na drugiej pozycji uplasowała się reprezentacja Hufca Pracy w Dębicy, natomiast trzecia lokata należała do ekipy z Hufca Pracy w Jarosławiu.